Wirtuoz piekarniczych innowacji
 
 

ATLAS - wielopoziomowy piec tunelowy o ceramiczno-rurowym systemie ogrzewania.

Wyjątkowy tunelowy piec rurowo-ceramiczny Atlas posiada zalety tradycyjnego pieca typu RRK, a równocześnie jest bardzo ekonomiczny i wydajny. Jest to wielopoziomowy piec przelotowy, w którym można zastosować zróżnicowane podłoże do wypieku.

Na przykład dzięki zastosowaniu siatki lub taśmy na jednym z poziomów, pieczywo uzyskuje od spodu charakterystyczne odbicie, a płyta hertowa na drugim poziomie daje możliwość wypieku jak ?na trzonie?, z mocno wypieczonym i twardszym spodem, jak z tradycyjnego pieca opalanego drewnem. Budowa pieca to przede wszystkim system rur grzewczych tzw. rurek Perkinsa, których układ jest identyczny jak w tradycyjnym piecu ceramicznym RRK, gdzie palenisko znajduje się z boku pieca, a ogrzewana woda w rurkach grzewczych zamienia się w parę i prowadzona jest systemem rur do komór wypiekowych, skąd po skropleniu wraca do paleniska, aby być ponownie przetworzona w parę.

Piece ATLAS mogą mieć różną wydajność i projektowane są według indywidualnych potrzeb. Powierzchnia wypiekowa wynosi od 18 m kw. do 72 m kw. Wydajność wypiekowa pieczywa wynosi od 320 ? 1300 kg/h. W piecu ATLAS może być wypiekany każdy rodzaj pieczywa od pieczywa ciężkiego wielokilogramowego, poprzez pieczywo foremkowe, wypiekane na blachach, bułki, rogale, pieczywo cukiernicze, a także drobne ciasteczka ? nie ma żadnych ograniczeń ze względu na rodzaj ciasta. Piec może być dwu lub cztero-poziomowy. W przypadku pieca o czterech poziomach, każde dwa poziomy mogą mieć różną temperaturę wypieku lub dwa poziomy można całkowicie wyłączyć z użytkowania, i włączać jedynie w przypadku zwiększonej produkcji.

Ze względu na system ogrzewania (rurki Perkinsa), oraz budowę paleniska ( murowane, ceramiczne palenisko), które zapewnia wysoką kumulację ciepła, piec ten jest bardzo oszczędny.

ZDJĘCIA

PLIKI DO POBRANIA

ARTYKUŁY PRASOWE

This content comes from a hidden element on this page.

The inline option preserves bound JavaScript events and changes, and it puts the content back where it came from when it is closed.

Click me, it will be preserved!

If you try to open a new Colorbox while it is already open, it will update itself with the new content.

Updating Content Example:
Click here to load new content

   
Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celach statystycznych Zrozumiałem
 
 
© Bakeres Sp. z o.o.
realizacja: