Aktualności

27 października 2022

Piec piekarniczy na pellet – odpowiedź na drogi gaz w piekarni

Piec piekarniczy na pellet – odpowiedź na drogi gaz  w piekarni

Polskie piekarnie rzemieślnicze przechodzą bardzo ciężkie czasy. Astronomiczne wręcz podwyżki cen energii sprawiają, że wiele z nich poszukuje nowych rozwiązań, które pozwolą przetrwać kryzys. Jednym z nich jest instalacja pieca piekarniczego na pellet lub wymiana palnika w dotychczasowym piecu Rotor lub Anular. Firma Tagliavini już wiele lat temu dostrzegła potrzebę takiego rozwiązania i wprowadziła je w swoich dwóch flagowych, uniwersalnych produktach – w obrotowym Rotorze i wsadowym Anularze.
Konstrukcja pieców Tagliavini stwarza możliwość zmiany źródła zasilania w zależności od aktualnych cen energii. W przypadku powrotu przystępnych cen gazu, z łatwością można powrócić do tego paliwa poprzez wymianę palnika.

Piec obrotowy na pellet – BioRotor
Bio Pellet Rotor gwarantuje wysoką wydajność, ekonomię obsługi i łatwe czyszczenie.
Palnik tego pieca cechuje się dużą wydajnością i jest całkowicie automatyczny. Pellet podawany jest przez ślimak, który zapewnia prawidłowe dozowanie opału wewnątrz palnika. Jednostka sterująca palnika i ślimaka łączy się bezpośrednio z jednostką sterującą pieca, aby zoptymalizować proces pieczenia i zużycie. Zbiornik na pellet jest umieszczony w pobliżu pieca, aby zmniejszyć ilość miejsca.

Na życzenie palnik można podłączyć bezpośrednio do zewnętrznego zasobnika.

Wymiennik posiada szeroką powierzchnię gwarantującą maksymalną wymianę ciepła
i mniejsze zużycie.

Dwoje drzwi zewnętrznych (jedne na górze i jedne z boku) umożliwia szybki i łatwy dostęp w celu okresowego czyszczenia zarówno cylindra spalania, jak i przewodów spalinowych wymiennika.

Piec wsadowy Bio Anular Pellet

Wysokowydajny i w pełni automatyczny palnik na pellet zainstalowany został pod ławą pieca.

  • Ślimak do podawania i dozowania pelletu znajduje się wewnątrz palnika;
  • Zbiornik na pellet o pojemności 120 kg umieszczony jest z boku pieca;
  • Jednostka sterująca palnika i przenośnika ślimakowego współpracuje bezpośrednio z jednostką sterującą pieca w celu optymalizacji procesu wypieku i zużycia energii.