Piece piekarnicze komorowe

Małe cukiernie potrzebują nowoczesnych, funkcjonalnych rozwiązań – piece piekarnicze komorowe, półkowe to odpowiedź na te potrzeby. Dzięki modułowej konstrukcji, piece komorowe posiadają kilka komór – półek wypiekowych, w których można niezależnie kontrolować temperaturę oraz moc. Dzięki temu możliwe jest jednoczesne wypiekanie np. sernika i bułek (gdzie bułki wymagają wyższej temperatury). Piece komorowe są bardzo łatwe w serwisowaniu, a awaria nie musi oznaczać przerwania procesu produkcji.

Piece piekarnicze komorowe MODULAR

Piece piekarnicze komorowe MODULAR to urządzenia przeznaczone dla małych cukierni, małych piekarni, restauracji i pizzerii. Atutem pieców komorowych MODULAR są niezależne od siebie komory wypiekowe, ogrzewane przez osobne grzałki elektryczne. Taka konstrukcja zapewnia możliwość wypiekania różnego rodzaju produktów w tym samym czasie – przykładowo w jednej komorze są to lekkie drożdżówki, czy sernik a w innej pizza lub zapiekanki. Dodatkowo – dzięki modułowej budowie, piece komorowe mogą zostać wzbogacone o komorę fermentacyjną (garowniczą).

Piec komorowy MODULAR – co musisz wiedzieć

Innowacyjna konstrukcja na zasadzie łączenia modułów pozwala na swobodną rozbudowę pieca –
w razie potrzeby zwiększenia ilości komór, proces jest łatwy do przeprowadzenia. Piec komorowy jest wyposażony w system niezależnych grzałek, które zapewniają płynną regulację temperatury oraz mocy w każdej komorze z osobna.

Z tego powodu piec komorowy może posiadać komory przeznaczone do wypiekania produktów potrzebujących większej mocy grzewczej, gwarantując stałość produkcji innych wypieków. Wykorzystanie grzałek ma jeszcze jedną zaletę – usuwanie awarii związanych z systemami grzewczymi nie jest kłopotliwe i nie musi oznaczać przestoju w pracy.

Piec komorowy nie zajmuje dużo miejsca – ponieważ rozbudowa odbywa się w górę pieca.

Poczytaj także czym są piece piekarnicze półkowe.

To sprawia, że pomimo rozbudowy standardowego modelu, nie zmniejsza się zajmowana przez piec komorowy MODULAR powierzchnia cukierni.
Oszczędność energii oraz możliwość regulacji temperatury w każdej z komór z osobna to główne atuty pieców komorowych MODULAR.